Kielce, ul. Sienkiewicza 68 lop-kielce@tlen.pl (041) 343 14 42

Liga Ochrony Przyrody

NA TROPIE TAJEMNIC PRZYRODY

EKOZAŁOGAPOLECAMY

Już od 6 września w TYP Polonia zobaczyć będzie można kolejną serię przygód „Załogi Eko”. Jarosław Krawczyk wraz z dziećmi udadzą  się w najpiękniejsze zakątki naszego kraju po to by odkrywać tajemnice przyrody.

Miłośnicy przyrody i młodzi podróżnicy, pod czujnym okiem leśnika i ekologa, Jarosława Krawczyka, wyruszają w niezwykłą podróż po Polsce. W każdym odcinku odwiedzą miejsca, w których ratuje się ginące gatunki roślin i zwierząt, np. ośrodek hodowli głuszców w Wiśle, czy Wyspę Sobieszewską – niezwykły rezerwat niedostępny dla turystów.

Dzięki „Załodze Eko” widzowie zobaczą z bliska najcenniejsze siedliska i bogactwa polskiej natury oraz dowiedzą się m.in. na czym polega praca arborystów, gdzie w Polsce kwitną storczyki, jak się należy zachować w przypadku spotkania dzikich zwierząt na szlaku oraz na czym polega zjawisko wędrujących wydm.

W odkrywaniu tajemnic przyrody „Załodze Eko” pomogą niesamowici ludzie, dla których ratowanie przyrody stało się sposobem na życie.

Na spotkanie z „Załogą Eko” zapraszamy do TVP Polonia w każdą niedzielę, począwszy od 6 września, o godz. 9:05 oraz piątek o godz. 16:55. Do zobaczenia na tropie tajemnic przyrody!