Bliżej Natury-Bliżej Siebie – Festyn dla przedszkolaków -18 czerwca 2018 rok

„Prawda to oczywista, że rozwój dziecka w bezpośrednim kontakcie z przyrodą przynosi wartości nie dające się wytworzyć w żaden inny sposób.”

Okręg Ligi Ochrony Przyrody zaprasza Przedszkola do udziału w Festynie edukacyjnym pn.: Bliżej Natury-Bliżej Siebie

Głównym celem organizacji Festynu jest :

• wypełnienie w psychofizycznym rozwoju dzieci niedoboru kontaktów z przyrodą,
  • budowanie bliskich relacji dzieci z przyrodą poprzez doświadczanie

przyrody i odczuwanie jej zmysłami, w tym poprzez wspólne wykonywanie określonych zadań

(prac) z „przewodnikami w doświadczaniu przyrody”,

• rozwijanie zainteresowań przyrodą i pasji;
  • kształtowanie wrażliwości, empatii do innych form życia, wyobraźni, inwencji twórczej i kreatywności dzieci poprzez fizyczny kontakt z przyrodą,
  •  kształtowanie  wartości, motywacji, postaw pro ekologicznych, kultury ekologicznej i szacunku do przyrody.

Festyn odbędzie się dnia 18 czerwca w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco do wyczerpania miejsc.

Poniżej przedstawiamy zaproszenie na Festyn zawierające dokładny przebieg i plan festynu oraz potwierdzenie uczestnictwa.

zaproszenie

POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA