Archiwum: 27 lutego 2020

BEZ ZAPYLACZA – BLIŻEJ KOŃCA ŚWIATA

Okręg Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach zaprasza szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w przyrodniczych warsztatach terenowych pn.: „WIELKA SIŁA MAŁYCH STWORZEŃ – OWADY ZAPYLAJĄCE”

W naszej strefie klimatycznej owady zapylają aż 80% gatunków roślin, z czego większość to rośliny uprawne w tym najbardziej wartościowe w naszej diecie – owoce i warzywa. Poranną kawą z mlekiem również możemy się cieszyć dzięki pracy pszczół. Owady zapylające kształtują różnorodność biologiczną. Czy może istnieć świat bez owoców i nasion? „Zapylacz” czyli kto? Kim są inne „zapylacze”. Czy i jak każdy z nas może wpłynąć na liczbę owadów zapylających? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w czasie trwania naszych nietypowych warsztatów gdzie zabierzemy Was na wyprawę do fascynującego świata owadów zapylających.

Gwarantujemy unikalne zajęcia w niecodziennych okolicznościach. Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z doświadczeniem edukacyjnym , zdolnościami improwizacyjnymi i optymistycznym podejściem, gwarantującym przyjazną atmosferę panującą na warsztatach. Czas spędzony na zajęciach osłodzimy „słodką niespodzianką”, nie zabraknie również napojów i grillowanej kiełbaski.   Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą przedstawioną poniżej.

Zgłoszenia przyjmujemy już teraz pod numerem telefonu: 795-599-099

Poniżej prezentujemy krótką relację z zajęć odbywających się w ramach warsztatów terenowych :WIELKA SIŁA MAŁYCH STWORZEŃ – OWADY ZAPYLAJĄCE

W królestwie pszczół – warsztaty przyrodnicze

Z kwiatka na kwiatek – warsztaty przyrodnicze