Kielce, ul. Sienkiewicza 68 lop-kielce@tlen.pl (041) 343 14 42

Liga Ochrony Przyrody

STWÓRZ WŁASNĄ PASIEKĘ

Wirtualna pasieka. Hodowla pszczół na………komputerze

Uwielbiasz miód i pszczoły, ale nie masz możliwości założenia własnej pasieki? Chciałbyś poznać tajniki pszczelarstwa nie wychodząc z domu? Od teraz to nie problem. Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” stworzył bowiem wirtualną pasiekę. Można ją sobie ściągnąć na swój komputer i prowadzić hodowlę pszczół przez cały rok, a przy okazji poznać historię i przesądy związane z tym procesem.

Model 3D wirtualnej pasieki powstał w ramach projektu „Pszczelarstwo na Lubelszczyźnie. Nieopisana historia – Rzeczpospolita Pszczelarska”. Autorzy tej aplikacji starali się oddać roczny cykl z życia pasieki. Użytkownik, wcielając się w rolę pszczelarza, ma szansę opiekować się pszczołami, czerpać doświadczenie i poszerzać wiedzę. Efekty swojej pracy w pasiece będzie mógł poznać wraz z końcem „pszczelego roku”, a mierzone będą one ilością zebranego miodu.

Gra toczy się naturalnym biegiem czasu i pór roku. Gracz musi nadzorować ule, opiekować się pszczołami i zbierać owoce swojej pracy. Im więcej słojów miodu, tym więcej punktów.

Mamy nadzieję, że ta aplikacja stanie się dla wielu bodźcem do założenia własnej pasieki, do czego serdecznie zachęcamy.

 Cały projekt, wraz z grą, dostępny jest na stronie internetowej www.pszczelarstwo.teatrnn.pl