„Bioróżnorodność królestwa grzybów i jej znaczenie dla przyrody i człowieka” – Turniej Wiedzy Przyrodniczej Uczniów kl. IV_VI

Two mushrooms

Tegoroczna edycja Turnieju uczniów kl. IV-VII szkół podstawowych z terenu województwa odbędzie się pod hasłem: „Bioróżnorodność królestwa grzybów i jej znaczenie  dla przyrody i człowieka”

W ramach realizacji w/ w obszaru  zostaną poruszone następujące zagadnienia:

• Zasady klasyfikacji organizmów żywych
  • Grzyby między światem roślin i zwierząt
  • czynności życiowe grzybów,
  • środowisko życia grzybów,
  • charakterystyka porostów,
  • znaczenie grzybów w przyrodzie , gospodarce i życiu człowieka
  • W świecie grzybów nadrzewnych
  • Jak grzyby zasiedlają drzewa?
  • Co powoduje, że niektóre gatunki pojawiają się jeszcze przed śmiercią drzewa, a niektóre rosną wyłącznie na martwym drewnie?
  • Czy na martwych kłodach kolejność pojawiania się określonych gatunków jest przypadkowa, czy może jest jakaś prawidłowość i można przypisać grzyby do różnych stadiów rozkładu drewna?
  • Jakie gatunki wspólnie rozkładają jeden kawałek drewna, a jakie nigdy się na jednym fragmencie nie spotkają?
  • Zapachy i kształty Królestwa Grzybów
  • Grzyby chronione

Turniej odbędzie się dnia 21 listopada br.  o godz. 10.00 w szkole Podstawowej nr 27 w Kielcach

Warunkiem uczestnictwa w Turnieju jest dostarczenie Potwierdzenie uczestnictwa do dnia 30 października 2017 roku