Archiwum: 27 kwietnia 2017

Cztery żywioły jeden dotyk – Magia gliny

„Dotykając gliny symbolicznie łączysz  żywioły: Ziemię, Wodę, Powietrze i Ogień.   Gdy rzeźbisz dłońmi kształtujesz Ziemię nawilżoną Wodą, następnie Wiatr owiewa glinę, Słońce ją osusza, a Ogień wypala i utrwala. Tak umocniona przetrwać może tysiące lat.

„Dotykając gliny symbolicznie łączysz żywioły: Ziemię, Wodę, Powietrze i Ogień.

22 kwietnia br. w Dzień Ziemi odbyły się pierwsze warsztaty w ramach realizacji projektu edukacyjnego pn.: Z Naturą w Sercu – Świętokrzyskie Źródła Wrażliwości”.

Warsztaty pt.: „Cztery żywioły jeden dotyk –  Magia gliny” odbyły się w miejscowości Kapkazy (gm. Bodzentyn.) i były prowadzone przez Ewę Skowerską i Mariusza Kosmalskiego właścicieli gospodarstwa  „Szkoła Wrażliwości”.

W czasie trwania warsztatów uczestnicy mogli przekonać się , że glina w sensie geologicznym jest skałą, w  odczuciu codzienności mieszkańców cywilizowanego świata – błotem, dla wielu artystów – tworzywem, dla architektów – materiałem budowlanym, dla terapeutów, kosmetyków – surowcem leczniczym, a dla dzieci i dorosłych  – wspaniałą zabawą!